Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

BOTA

Ochotnický festival Miroslava Doležala v Bučovicích

Festival je pojmenován po bučovickém rodákovi Miroslavu Doležalovi, herci Národního divadla v Brně a později i Národního divadla v Praze, kde účinkoval od roku 1948. Za svůj život se objevil i v několika filmech a televizních inscenacích. Na jeho počest byl festival založen a každoročně na něj vzpomínají jak bučovičtí, tak hvězdní hosté.

První ročník se uskutečnil v roce 2007. Tehdy svoji tvorbu předvedl zatím jen místní ochotnický soubor Bučovičtí výtečníci. Už v druhém ročníku účinkovalo celkem sedm divadelních spolků
a osobně se na festival přijeli podívat osobnosti jako Josef Zíma nebo Jan Révai. Tak vznikla krásná tradice, kdy pozvaní hosté se nejen přijedou podívat na divadelní představení, ale i hru zhodnotí
a udělají krátkou besedu s diváky, kteří se mohou ptát na různé otázky. Na konci je předán souboru
i pozvanému hostovi pamětní list a soška bučovického zajíce ZABU.

Na Ochotnický festival se můžete zajet podívat vždy druhý týden v říjnu, kdy se od pondělí do pátku hraje každý večer jedno představení různých divadelních souborů z celého kraje i s besedou hosta večera. Festival se koná v Katolickém domě a v kině Brigáda, večerem provází pořadatel Josef Bouda.

Náš divadelní soubor má veliké štěstí, že se už od roku 2009 účastní právě tohoto festivalu. Na III. ročníku vystoupil se svou konverzační britskou komedií „Vydrž miláčku!“. Hostem večera byl bučovický rodák, známý zpěvák Bob Frídl. Ten se stal naším hostem i v příštím roce, kdy jsme hostovali se známou hrou od J.Wericha a J. Voskovce „Slaměný klobouk“. V roce 2011 jsme slavili úspěch s další komedií „Měsíc nad Buffalem“, kterou nám zhodnotil slavný herec Rudolf Jelínek.
Na našem čtvrtém účinkování v Bučovicích jsme předvedli zábavou pohádku „Jak si Chytrolín vysloužil princeznu“. Pohádka velice pobavila dospělé i našeho vzácného hosta paní Jaroslavu Obermaierovou. VII. ročníku jsme se zúčastnili se hrou „Dokonalá svatba“, se kterou jsme měli nemalý úspěch na naší domovské scéně v Bílovicích nad Svitavou a byli jsme ohromně polichoceni, když se tento úspěch opakoval i u bučovických diváků a režiséra a herce Ondřeje Kepky. Posledním představením, které jsme v Bučovicích odehráli je „Prokletí rodu Baskervillů aneb Pozor zlý pes“. Bylo nám nesmírnou ctí se seznámit s mistrem Vladimírem Brabcem, který i přes svůj špatný zdravotní stav, byl ochoten přijet, prohodit s námi pár slov a podpořit nás v naší další tvorbě.

Přehled představení:

2009 – III. ročník Ochotnického festivalu Miroslava Doležala  
                představení: Vydrž miláčku!
             

  host: Bob Frídl

 

2010 – IV. ročník Ochotnického festivalu Miroslava Doležala
                představení: Slaměný klobouk
                host: Bob Frídl

2011 – V. ročník Ochotnického festivalu Miroslava Doležala
                představení: Měsíc nad Buffalem
                host: Rudolf Jelínek

2012 – VI. ročník Ochotnického festivalu Miroslava Doležala
                představení: Jak si Chytrolín vysloužil princeznu
                host: Jaroslava Obermaierová

2013 – VII. ročník Ochotnického festivalu Miroslava Doležala
                představení: Dokonalá svatba
                host: Ondřej Kepka

2014 – VIII. ročník Ochotnického festivalu Miroslava Doležala
                představení: Prokletí rodu Baskervillů aneb Pozor zlý pes!
                host: Vladimír Brabec

               

 

 

TOPlist

aktualizováno: 16.09.2016 12:26:53